طراحی ست اداری

طراحی ست اداری

به‌هیچ‌عنوان از اهمیت ست اداری مجموعه خود غافل نشوید. باید بتوانید تا با استفاده از استانداردهای لازم کلیه موارد و نکات طراحی ست اداری را در نظر گرفته و تمامی آن‌ها را رعایت نمایید.

ست اداری شامل چه مواردی است؟

همان‌طور که از نام ست اداری برمی‌آید، می‌توان آن را مجموعه‌ای از ملزومات اداری موردنیاز مجموعه و شرکت شما دانست. در این مجموعه تمامی موارد زیر گنجانده می‌شوند:

•سربرگ A4و A5 که جهت انجام مکاتبات اداری‌تان به آن‌ها نیاز خواهید داشت.

•کارت ویزیت ارائه‌دهنده راه‌های ارتباطی دیگران با مجموعه‌تان می‌باشد، برای معرفی برند خود حتماً به آن نیاز خواهید داشت.

•پاکت ملخی را برای ارسال نامه‌ها، قراردادها و سایر موارد نیاز خواهید داشت.

•یادداشت که می‌توانید در ابعاد و اندازه‌های مختلف برحسب نیاز مجموعه‌تان سفارش دهید.

•فولدر(پوشه) که اغلب شرکت‌ها از آن برای ارائه قراردادهای از پوشه‌های طراحی‌شده و هماهنگ با دیگر مجموعه ست اداری خود استفاده می‌نمایند.

لیبل روی سی دی

این‌ها تنها بخشی از موارد در این مجموعه می‌باشند. موارد دیگر برحسب نیاز مشتریان ارائه می‌شوند.

المان‌های اصلی و مهم در طراحی ست اداری

هر طرح گرافیکی شامل المان‌هایی می‌باشد.که با استفاده به‌جا و درست از آن‌ها می‌توانید طرح گرافیکی خود را به طرز چشمگیری جذاب نمایید. با توجه به اهمیت ویژه طراحی ست اداری باید به استفاده از المان‌های طراحی نیز توجه خاصی کنید. از نمونه المان‌های اصلی که در هر ست اداری به چشم می‌خورند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

لوگو و نشان برند

بدون استثنا باید در طراحی ست اداری از لوگو استفاده نمایید. چراکه نشان‌دهنده برند شما می‌باشد.

لوگو نشان‌دهنده هویت‌سازمانی شماست و باید قبل از شروع به طراحی ست اداری آن را آماده کرده باشید.

رنگ سازمانی

رنگ سازمانی را شما به‌عنوان سفارش‌دهنده با استفاده از مشاوره‌های لازم با افراد متخصص انتخاب می‌نمایید. در انتخاب رنگ سازمانی دقت نمایید، تا بتوانید بسته به محصولات و خدمات خود بهترین و مناسب‌ترین رنگ را انتخاب کنید.

فونت

فونت‌های بسیار متنوعی وجود دارند که در زیبایی و جذابیت یک طرح می‌توانند تأثیر بسیار شگرفی داشته باشند. پس توجه نمایید که بهترین و مناسب‌ترین فونت ممکن را انتخاب نموده باشید.

نکات طراحی ست اداری که به جذابیت آن می‌افزایند

در هر طراحی اصولی وجود دارد که تنها با رعایت آن است که قادر خواهید بود بهترین طرح ممکن را داشته باشید.

نکات طراحی ست اداری را نیز باید رعایت نمایید تا بتوانید در دید اول به بهترین نحو ممکن در دل مشتری خود جا بازکنید.

از سری مهم ترین نکات طراحی ست اداری می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

استفاده زیاد از المان‌های گرافیکی می‌تواند جذابیت طرح را از بین برد، پس تا حد ممکن فضای مفید در نظر بگیرید.از فضا به حد ممکن استفاده نمایید.

•سایز فونت شما باید مناسب باشد، اغلب سایز فونت بیش از 9 را برای ست اداری مناسب نمی‌دانند. فونت باید حتماً خوانا باشد.

•اصلاً لازم نیست متن‌های شما رنگی نوشته شوند، شدیداً از این کار خودداری نماید.

•طراحی ساده می‌تواند جذابیت طرح شمارا تا حد چشمگیری افزایش دهد. پس بهتر است از سبک‌های بازاری که استفاده بیش‌ازحد از تصاویر را در آن‌ها شاهد هستیم استفاده نکنید.

•مناسب‌ترین مکان ممکن برای قرار دادن لوگو را انتخاب نمایید. حتماً در این مورد به فارسی و یا لاتین بودن لوگو توجه ویژه‌ای نمایید.

•جنس کاغذ جهت چاپ ست اداری از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد.جنس کاغذ را باید با مشاوره یک چاپچی و یک فرد متخصص انتخاب نمایید. چراکه هر طرحی بر روی جنس مشخصی از کاغذ قادر به خودنمایید می‌باشد.

از طراح خود بخواهید تا ایده پردازی در طراحی داشته باشد. را فراموش نکند. چراکه با استفاده از ایده‌هایی نو می‌توان بهترین طراحی را ارائه داد.

انواع روش چاپ از مهم ترین نکات طراحی ست اداری

برای چاپ ست اداری می‌توانید از روش‌های چاپ دیجیتال و چاپ افست استفاده نمایید.

این تنها بستگی به شما و تعداد موردنیاز شما از هرکدام از موارد خواهد داشت. بهترین پیشنهاد ممکن به شما استفاده از روش چاپ افست هست چراکه علاوه بر بالاتر رفتن کیفیت مجموعه اداری شما قیمت تمام‌شده نیز برای شما کمتر خواهد بود.

از مزایای واحد طراحی این مجموعه : خلاقیت ، سرعت بدون افت کیفیت ، طراحی با رعایت اصول چاپ و تضمین %100 رضایت مشتری می باشد . از توانایی های واحد چاپ : چاپ ست اداری با : (لوگو برجسته) ، (طلاکوب) ، (رنگهای ساختگی) ، (تنوع در کاغذ) ، (قالب و برش خاص) و ... می باشد

هر یک از این موارد با توجه به نیاز شما به طور جداگانه نیز طراحی می گردد. – هزینه چاپ ست اداری با توجه به نوع جنس کاغذ، تعداد رنگ، گرماژ کاغذ، تیراژ چاپ و فرم اختصاصی و عمومی متغیر می باشد. انواع چاپ ست اداری: چاپ ست اداری فرم اختصاصی چاپ ست اداری فرم عمومی